skip to main content
Header

Catlett, Ricky Principal
Murley, Clay Assistant Principal / Athletic Director
Cupples, Jeff Assistant Principal

Alexander, Andrew Wellness/PE
Beaver, Todd Math Teacher
Bennett, Brittany Special Education Teacher
Bolton, Michael EAGLE Academy Director
Brown, Colby Social Studies Teacher
Callis, Hunter Social Studies Teacher
Carter, James CTE Teacher
Coffman, Jan RTI Coordinator (P/T)
Coleraine, Ryan Science Teacher
Croom, Harvette CTE Teacher
Crouse, Teresa Science Teacher
Cupples, Jennifer Band Director
Davis, Joe History
Davis, Marilyn ESL Teacher
Dunivan, Debra CTE Teacher
Ellington, Adele Math Teacher
Emerson, Jesica RN/CTE Teacher
Fitzgerald, Annette Special Education Teacher
Garner, Amber English
Gatlin, Joshua Fine Arts
Gibbs, Derick CTE
Haltom, Angelia Library Media Specialist
Haltom, Jeff Fine Arts
Harpole, Ted Math Teacher
Hatch, Stephanie Science Teacher
Helton, Bobby Alternative School
Hendrix, Bonnie Special Education
Herriman, John Science Teacher
Hicks, Mary Theatre
Holl, Ellen Counselor
Humphry, Susan Social Studies Teacher
Hunt, Celia CTE Teacher
Hurst, Jamie Special Education Teacher
Insell, Dustin Counselor
Irwin, Jill CTE Teacher
Johnson, Andrew Chemistry
Judd, Jason Alternative School
Karnes, Richard CTE Teacher
Kirk, Shiradon Special Education Teacher
Leath, Darian Math Teacher
Lowe, Mary Speech Pathologist
Malecha, Lauren RTI
Matheney, Brianne English Teacher
Mayhall, Carole Foreign Language Teacher
McManus, Trent Social Studies Teacher
McPherson, Ginger RN/Health Science Teacher/CTE Director
Melton, Chris Testing Coordinator / TN History Teacher
Moore, Josh Foreign Language Teacher
Moore, Kimberly CTE Teacher
Parson, Heather Speech Pathologist
Patel, Jonathan English Teacher
Pipkin, Brandon Driver's Education Teacher
Rich, Amanda RTI
Robinson, Steve Wellness Teacher
Sain, Thomas RTI
Schulte, April Math Teacher
Showers, Mike Math Teacher
Shumate, Jared Math Teacher
Sims, Carol Foreign Language Teacher
Skaggs, Leigh Ann English Teacher
Stallings, Janet RTI Coordinator
Stewart, Diane Social Studies Teacher
Stutts, Drew Business
Swain, Derald Criminal Justice
Teague, Starla English Teacher
Todd, Randall Wellness / PE
Tritt, Katherine Math Teacher
Trivette, Kevin Math
Williams, Carol Ann English Teacher
Williams, Caz Social Studies
Williams, Laurian English Teacher

Arnold, Jeanette Custodian
Barnes, Kim Nurse
Belew, Jeff Office Staff
Brown, Ellen Finance
Burkeens, Patricia Cafeteria Staff
Carson, Jodi Para Professional
Coady, Linda Cashier
Cole, Julius Custodian
Cook, Katrina Teacher Assistant
Daniel, Denise Cafeteria Staff
Dempsey, Bob Custodian
Emerson, Kathy Attendance
Emerson, Linda Teacher Assistant
Garland, Vickie Office Staff
Granger, Linda Para Professional
Ivy, Doc North Chester
Jackson, Ashley Teacher Assistant
Jones, Christy Para Professional
Moore, Michelle Teacher Assistant
Murley, Melissa Custodian
Newsom, Kyle Para Professional
Phelps, David Custodian
Plunk, Margaret Cafeteria Staff
Privett, Rhonda Para Professional
Purvis, Karen Cafeteria Staff
Roberts, Katie Cafeteria Staff
Ross, Ethan Para Professional / ISS
Rowland, Sharon Registor
Thomas, Nancy Office Staff
Thompson, Linda Cafeteria Staff
Trice, Billy Para Professional
Address